Eski Sevgilimde Fotoğraflarım Var.Beni Tehdit Ediyor,Ne Yapmalıyım?

eski sevgilimde fotoğraflarım var,sevgilim fotoğraflarımı yaydı
eski sevgilimde fotoğraflarım var,sevgilim fotoğraflarımı yaydı

Eski sevgilimde fotoğraflarım var, beni tehdit ediyor.” cümlesini son dönemlerde sıkça duymaktayız. Bunun en büyük nedeni ise teknolojik gelişmelerin yaşandığı internet çağının içinde bulunmamızdır. Genellikle eski sevgilimde fotoğraflarım var diyen mağdurlar kadın olmakla beraber erkeklerin de mağduriyet yaşadıkları görülmektedir. Elinde müstehcen fotoğraflar ile bir kişiyi tehdit etmek şantaj suçunu oluşturmaktadır. Şantaj suçunun failleri, ellerindeki müstehcen fotoğraf veya videoları internet ortamında yayacaklarını söyleyerek karşı tarafı korkutmaktadırlar.Örneğin; “Benden ayrılırsan fotoğrafları ailene gönderirim.” veya “Bana para vermezsen videoları internette paylaşırım.” kişilerde korku uyandırmak için kullanılan ifadelerden bazılarıdır.

Eski sevgilimde fotoğraflarım var.” diyen kişiler sıklıkla ne yapacaklarını bilemezler. Müstehcen fotoğraf veya videoların ailelerine gönderilmesi, internette paylaşılması, Youtube’a yüklenmesi korkusuyla kendisine ne söylenirse yapma yoluna başvurmaktadırlar.İşte bu durum mağdurun psikolojisini derinden sarsan ve ona zarar veren en zor durumdur.Yaşanması muhtemelen maddi kayıplar bir yana kişinin psikolojisinin bozulması en kötü durumdur. Eski sevgilinin fotoğrafları yaymasından korkan kişiye tavsiyemiz, hiç zaman kaybetmeden hukuki destek almasıdır.Çünkü böylesi zor bir durumda kişilerin sağlıklı karar vermesi mümkün gözükmemektedir.Kendisi için izlenmesi gereken en doğru hukuki yolun bulunması için mutlaka avukat desteği alınmalıdır.

Eski Sevgilimde Fotoğraflarım Var, Ne Yapmalıyım?

Eski sevgilinin şantajı, Türk Ceza Kanunu kapsamında bir suç olup sıkça karşılaşılan vakıalardandır. “Eski sevgilim fotoğraflarımı yaydı.” diyen kişiye tavsiyemiz; hemen hukuki yardım almasıdır. Mevcut durumun özelliklerine göre avukat, izlenecek en doğru yolu tespit edecek ve müvekkilini, içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmak için çaba harcayacaktır.

“Eski sevgilimde fotoğraflarım var, korkuyorum.” diyenler genellikle şantaja boyun eğmektedir. Suçun failinin isteklerine boyun eğmek, en yanlış tercihtir. Çünkü bu halde mağduriyetin sona ermesi asla mümkün olmayacaktır. Birisine sürekli para göndermek veya istenmemesine rağmen onunla beraber olmak, şüphesiz ki kişinin psikolojisini alt üst edecektir. Bu konu, ciddi anlamda hukuki yardım alınmasını gerektirmektedir. Bir an evvel içinde bulunulan kötü durumdan kurtulmak, psikolojik baskıyı ortadan kaldırmak için hukuki destek alınmalıdır.

Elinde müstehcen fotoğraflarım var. Beni tehdit ediyor.” diyen kişiler, genellikle kendilerine yapılan şantaja boyun eğmektedir. Ancak sonunda öyle bir noktaya gelinir ki kişinin artık tahammül etmesi mümkün olmaz. Bu durumda tehditler savuran kişi de elindeki fotoğrafları, videoları internette yayınlar. İşte şimdi “Sevgilim fotoğraflarımı yaydı, ne yapacağım?” sorusu karşımıza çıkar. İnternette var olması istenmeyen içeriklerin tamamen kaldırılması mümkündür. 5651 sayılı Kanun hükümlerine göre internetten resim ve fotoğraf kaldırma işlemi yapılmaktadır. Fakat geçen her dakika,kişinin mağduriyetini artıracağından çok hızlı davranılması şarttır. “Eski sevgilimde fotoğraflarım var, ne yapacağım?” diyorsanız en doğru bilgiyi almak için bilişim avukatı ile iletişime geçilmelidir. Aksi halde içerikler, dakikalar içerisinde internet ortamında yayılacak ki bu da içerik kaldırma işlemini daha güç hale getirecektir. Müstehcen içeriklerin yayılması, kişinin yaşayacağı manevi kayıpları da artıracaktır.

Eski sevgilimde resimlerim, videolarım var, ne yapacağım? diyorsanız hiç zaman kaybetmeden iletişim bölümünden bize ulaşıp hukuki destek alabilirsiniz.

 Bu sitedeki bütün içeriklerin telif hakkı Av.Ayşegül Helvacıoğlu’na aittir. Sitede yayınlanan tüm içerikler kopya korumalı olup yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya yayınlanması durumunda 5846 sayılı FSEK kapsamında yasal işlem gerçekleştirilecektir.