Yabancılar Hukuku Avukatı

yabancılar hukuku avukatı İstanbul, vatandaşlık avukatı
yabancılar hukuku avukatı İstanbul, vatandaşlık avukatı

Yabancılar hukuku avukatı, yabancılık unsuru içeren konularda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren avukat olarak tanımlanabilir. Yabancılar hukuku avukatı, gerek yürürlükte bulunan mevzuatlara gerekse Yargıtay içtihat ve kararlarına hakimdir. Bu açıdan karşısına gelen olayı hukuki bilgi ve tecrübesini kullanarak en kısa sürede çözüme kavuşturabilecektir.

Yabancılar hukuku avukatı, yalnızca avukatlık hizmeti vermemektedir. Yabancılara bakan avukatlar ayrıca yabancılık unsuru içeren pek çok konuda hukuki danışmanlık da sağlamaktadır. Örneğin; yabancıların Türkiye’de evlenmesi, Türk vatandaşlığına geçme başvurularının yapılması, oturma veya çalışma izni alınması gibi birçok konu, yabancılar hukuku avukatının hukuki danışmanlık verdiği alanı oluşturmaktadır.

Yabancılar hukuku avukatı İstanbul, uluslararası anlaşmaları, yabancı uyrukluların hak ve yükümlülüklerini iyi derecede bilmektedir. Bu bağlamda yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de çalışması, hangi işleri yapabilecekleri, yasal olarak Türkiye’de nasıl ikamet edebilecekleri gibi konularda yol göstericidir. Yabancılar hukuku alanında uzmanlaşmayı kendisine hedef belirlemiş avukat, en az bir yabancı dil bilgisi ile müvekkilleriyle doğrudan iletişim kurma kabiliyetine de sahiptir.

Yabancılar Hukuku Avukatı ve Çalışma Alanı

Yabancılar hukuku avukatının çalışma alanı çok geniştir. Deport kararının kaldırılması, tanıma tenfiz davası açılması, idari gözetim kararına itiraz gibi birçok konu, avukatın çalışma alanı içerisinde kalmaktadır. Yabancılar hukuku avukatının çalışma alanı çok geniş olduğu için faydalandığı kaynaklar da bir o kadar fazladır. Örneğin; yabancıların deport cezasının kaldırılmasında 6458 sayılı Kanun’a ve yargı kararlarına başvurmak gerekecektir. Fakat eğer söz konusu bir tanıma tenfiz davası ise bu durumda MÖHUK hükümlerine başvurulması gerekecektir. Bir yabancının Türk vatandaşlığına geçmek istemesi halinde ise 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu devreye girecektir.

Ülkeler arası ilişkilerin bu denli çoğaldığı dönemde vatandaşlık avukatına ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Gerek yabancılık unsuru içeren hukuki sorunların çözümünde gerekse daha sorunlar meydana gelmeden alınması gereken önlemlerde avukat desteği alınması en doğru tercihtir. Hukuki destek için yabancılar hukuku avukatlık bürosu tercih edilmelidir.

Avukatın Verdiği Hizmetler

 1. Kısa dönem ikamet izni başvurusu ve takibi,
 2. Uzun dönem ikamet izni başvurusu ve takibi,
 3. Çalışma izni başvurusu hakkında hukuki danışmanlık,
 4. Deport kararına itiraz,
 5. Sınır dışı etme kararının kaldırılması,
 6. Tanıma ve tenfiz davası açmak ve takibini sağlamak,
 7. İltica başvurusu ve takibi,
 8. AİHM başvurusu ve takibi,
 9. Yabancıların Türkiye’de banka hesabı açmasına dair işlemleri yürütmek ve hukuki destek sağlamak,
 10. Vatandaşlık başvurusu ve takibi,
 11. Yabancı uyruklulara uygulanan tahdit kodlarının kaldırılmasına dair işlemleri yürütmek.

Yabancılar Hukuku Avukatının Önemi

Vatandaşlık avukatı İstanbul, sahip olduğu hukuki bilgi, tecrübe ve yeteneğiyle karşılaştığı sorunları kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışmaktadır. Gerek hukuki danışmanlık gerekse avukatlık hizmetinde vatandaşlık hukuku avukatı, müvekkiline en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Basit gibi görünen oturma izni başvurusu bile usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirilmezse reddedilecektir. Bu noktada avukat desteği almak, sürecin hızlı ve kusursuz işlemesini sağlayacaktır.

Vatandaşlık avukatı İstanbul ile deport kararlarının kaldırılması, oturma-çalışma izni alınması, Türk vatandaşlığına geçişin sağlanması, tanıma tenfiz davalarının sonuçlanması çok daha hızlı ve sorunsuz gerçekleşmektedir. Hakkını emin ellere teslim etmek, menfaat kaybı yaşanmasının da önüne geçecektir. Yabancılar hukuku avukatı İstanbul ile en doğru adımları atmak ve kısa sürede istenen sonuca ulaşmak mümkün olacaktır.

Yabancılar için avukat bulmak kolay bir iş değildir. Çünkü yabancılar ve vatandaşlık hukuku, özel bir hukuk dalıdır. Dolayısıyla bu alanda faaliyet gösteren avukat sayısı, diğer alanlara göre daha azdır. Yabancılar hukuku avukatlık bürosu arayışında iseniz iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 Bu sitedeki bütün içeriklerin telif hakkı Av.Ayşegül Helvacıoğlu’na aittir. Sitede yayınlanan tüm içerikler kopya korumalı olup yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya yayınlanması durumunda 5846 sayılı FSEK kapsamında yasal işlem gerçekleştirilecektir.