Noter İhtarname Örneği 2021

noter ihtarname örneği 2018
noter ihtarname örneği 2018

Noter ihtarname örneği, aşağıda yer almaktadır. Noter ihtarnamesi, mevcut durumun özelliklerine ve konuyla ilgili mevzuatlara göre hazırlanmalıdır. Noter ihtarname örneği ile bir ihtarnamenin nasıl hazırlanması gerektiğine dair yol göstermekteyiz. Ancak herhangi bir hak kaybı yaşanmaması adına noter ihtarnamesinin somut olayın niteliklerine göre mutlaka avukat tarafından hazırlanması gerekmektedir. Çünkü noter ihtarname örneği 2021 diye her duruma uyan bir ihtarnamenin olması mümkün değildir. Her noter ihtarı, duruma ve kişiye özgü olarak hazırlanmalıdır. Çünkü ihtarnamede yapılacak en ufak bir hata, ileride dava açılması durumunda kişinin aleyhine olarak kullanılabilir. Bu sebeple ihtarnamenin, hukuki bilgi birikimine sahip kişi, yani avukat tarafından hazırlanması ayrı bir öneme sahiptir.

Noter ihtarname ücreti 2021, noter ihtarı ne zaman gönderilir ve diğer konular hakkında bilgi almak için “Noterden ihtarname nasıl çekilir?” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

                         NOTER İHTARNAME ÖRNEĞİ 2021

                                                           İHTARNAME

                                            İSTANBUL (  ). NOTERLİĞİ’NE

KEŞİDECİ:  (İhtarname gönderecek olan kişinin adı,soyadı ve TC kimlik numarası yazılmalıdır.)

VEKİLİ:       (Keşidecinin avukat ile temsil edilmesi durumunda avukatın bilgileri yazılmalıdır.)

MUHATAP: (Noter ihtarnamesini tebliğ alacak olan kişi,firma vs. adı ve iletişim bilgileri yazılmalıdır.)

KONU:       (İhtarnamenin gönderiliş amacı kısa bir şekilde izah edilmelidir.)

AÇIKLAMALAR:

1)(İhtarname gönderilmesine sebep olan olaylar anlatılmalıdır.)

2)(Noter ihtarnamesi göndermeye dayanak olan ilgili kanun ve maddeleri kısaca açıklanmalıdır.)

3)(İhtarnamede mutlaka muhataptan ne istendiği belirtilmelidir.)

4)(Noter ihtarnamesi olabildiğince kısa ve net bir şekilde hazırlanmalıdır.)

KEŞİDECİ

Adı-Soyadı ve İmzası

Sayın Noter;

Üç nüsha ve bir (Sayfa sayısı değişebilir.) sayfadan oluşan işbu ihtarnamenin APS ile tebliğini, bir suretinin daireniz uhdesinde saklanmasını ve onaylanmış bir suretinin tarafıma verilmesini arz ve talep ederim. (Tarih)

KEŞİDECİ

Adı-Soyadı ve İmzası

Noter İhtarnamesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Noter ihtarname örneği yukarıda yer almaktadır.Noter ihtarname örneği ile vermiş olduğumuz bilgiler tamamıyla tavsiye niteliğindedir. Her duruma uygun maktu bir ihtarnamenin mevcut olması mümkün değildir. Hangi amaçla noter ihtarnamesi gönderilmek isteniyorsa mutlaka o konuyla ilgili hukuki danışmanlık alınmalı; avukat marifetiyle ihtarname hazırlanmalıdır. Örneğin; işçi alacağı noter ihtarnamesi gönderilecekse mutlaka işçi avukatı ile görüşülmelidir. Eğer bir alacağın tahsil edilmesi isteniyorsa dava açmadan evvel noter ihtarnamesi gönderilebilir. Böylece dava açma yoluna gitmeden mevcut alacağın tahsili, hukuki yollardan sağlanacaktır.

Noter ihtarname örneği yol gösterici olmakla beraber kişinin kendi başına hazırlamasını tavsiye etmemekteyiz. Çünkü ancak avukat tarafından hazırlanan noter ihtarnamesi ile olası hak ve menfaat kayıplarının önüne geçilecektir.Aksi halde ihtarnamede yapılacak hataların telafisi mümkün olmayacaktır. Noter ihtarnamesi hazırlama ücreti 2020 hakkında bilgi almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda hukuki sorununuzu bize aktararak avukatlarımızın size özel noter ihtarnamesi hazırlamasını talep edebilirsiniz.

 Bu sitedeki bütün içeriklerin telif hakkı Av.Ayşegül Helvacıoğlu’na aittir. Sitede yayınlanan tüm içerikler kopya korumalı olup yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya yayınlanması durumunda 5846 sayılı FSEK kapsamında yasal işlem gerçekleştirilecektir.