Evlilik Nedeniyle İşten Ayrılma Dilekçesi Örneği

evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi örneği 2018, evlilik istifa dilekçesi 2018
evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi örneği 2018, evlilik istifa dilekçesi 2018

Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi örneği aşağıda yer almaktadır. Konuyla ilgili ön bilgi vermemiz, dilekçenin öneminin anlaşılması bakımından faydalı olacaktır. İş Kanunu hükümlerine göre evlilik nedeniyle işten ayrılan kişi, kıdem tazminatı almaya hak kazanacaktır. Elbette bunun için öncelikle kıdem tazminatı şartları mevcut olmalıdır. Ayrıca evlilik nedeniyle istifa dilekçesi verecek olan kişinin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Dolayısıyla her halde evlenme sebebiyle işten ayrılarak  kıdem tazminatı alma mümkün değildir. Evlenme nedeniyle işten ayrılıp kıdem tazminatı alma şartlarıyla ilgili detaylı bilgi için güncel makalemizi okuyabilirsiniz.

Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi örneği 2022 aşağıda mevcuttur. Evlilik istifa dilekçesi 2020, tamamen fikir verme amaçlı hazırlanmıştır. Tavsiyemiz her zaman, avukat aracılığıyla evlilik istifa dilekçesi ve ihtarnamenin hazırlanmasıdır. Çünkü her dilekçe kendine özgüdür. Dolayısıyla evlilik nedeniyle istifa dilekçesi 2020 her zaman yeterli ve kişinin durumuna uygun olmayabilir. Yanlış hazırlanan bir ihtarname ise kişinin telafisi mümkün olmayan hak ve menfaat kayıpları yaşamasına sebebiyet verebilir.

Evlilik Nedeniyle İşten Ayrılma Dilekçesi Örneği 2022

                                                                                                                                                                         Tarih ….

…………………. Genel Müdürlüğü’ne (Çalışılan yerin ilgili birimine ithafen yazılmalıdır.)

  1. Çalışma geçmişi hakkında kısa bilgi verilmeli.
  2. Evliliğin gerçekleşme zamanıyla ilgili açıklama yazılmalı.
  3. Kanun hükümleriyle mevcut durum arasında bağlantı kurularak iş akdinin feshedildiği yazılmalı. Aynı zamanda diğer alacakların da tahsili talep edilmeli ve bunun için belli bir süre verilmeli.

Ad-Soyad ve İmza

Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi örneği 2020, yukarıda belirtmiş olduğumuz şekilde, somut olaya göre hazırlanabilir. Dilekçenin fesih ve talep kısmı büyük önem taşımaktadır. Bu noktalarda yapılacak hatalar, durumun mahkemeye intikal etmesi durumunda aleyhe olarak kullanılacaktır.

Bazen evlilik istifa dilekçesi yetersiz kalmaktadır. İşte bu halde noter aracılığıyla ihtarname gönderilmesi ve işçi alacaklarının talep edilmesi gerekmektedir. Bu noktada işçi avukatından hukuki destek almanız en doğru tercih olacaktır. Aksi halde ihtarnamede yapılacak en ufak hata, ileride telafisi güç maddi kayıplara neden olacaktır.

Evlilik istifa dilekçesi 2022 örneği ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için işçi avukatı ile görüşme sağlayabilirsiniz. İşten ayrılma dilekçenizin hazırlanmasıyla alakalı hukuki danışmanlık almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 Bu sitedeki bütün içeriklerin telif hakkı Av.Ayşegül Helvacıoğlu’na aittir. Sitede yayınlanan tüm içerikler kopya korumalı olup yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya yayınlanması durumunda 5846 sayılı FSEK kapsamında yasal işlem gerçekleştirilecektir.