Google’dan Resim ve Fotoğraf Kaldırma

google'dan resim ve fotoğraf kaldırma, google resim silme, fotoğraf kaldırma
google'dan resim ve fotoğraf kaldırma, google resim silme, fotoğraf kaldırma

Google’dan resim ve fotoğraf kaldırma, bilişim hukukunu ilgilendiren önemli konulardan birisidir. İnternetten içerik kaldırma, online itibar yönetiminin sağlanmasında sıkça başvurulan bir yöntemdir. İçerik kaldırma işlemi, 5651 sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilmektedir. Söz konusu işlemin gerçekleşmesini gerçek ve tüzel kişiler, kurum ve kuruluşlar talep etme hakkına sahiptir.

Hangi hallerde internetten haber kaldırma veya Youtube video silme  gibi işlemlerin gerçekleşebileceği kanunda açıkça belirtilmiştir. Örneğin; telif hakkı ihlali veya özel hayatın gizliliğinin ihlali söz konusuysa içerik kaldırma gerçekleşecektir. Her ne kadar istenmeyen içerikler ilgili web sitelerinde kaldırılsa da bu içeriklerin Google’da halen görünmesi mümkün olabilmektedir. İşte bu halde Google’dan resim ve fotoğraf kaldırma işlemi uygulanmalıdır.

“Google’da fotoğrafım çıkmasın.” diyen kişiler, içerik kaldırma işlemine ek olarak Google fotoğraf kaldırma işlemini de gerçekleştirmelidir. Google resim kaldırma işlemi, bilişim avukatının uzmanlık alanını oluşturmaktadır. Böylece kısa sürede istenilen sonuca ulaşmak mümkün olacaktır.

Google Görsellerden Resim Kaldırma

Google görsellerden resim kaldırma, bilişim hukuku alanında ele alınan bir konudur. Google’da resim ve fotoğraf kaldırma, pek çok durumda gerekli olabilir. Örneğin; bir kişi Facebook hesabını kapatmış olmasına rağmen Google görsellerde hala fotoğrafı çıkacaktır. İşte bu durumda Google’dan görsel kaldırma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Google’dan resim ve fotoğraf kaldırma, bilişim avukatının yapabileceği bir iştir. Çünkü ancak bilişim avukatı Google’ın görsel kaldırma hakkında izlediği politikayı bilir ve buna göre işlem gerçekleştirir. Ayrıca bilişim avukatı, hukuki bilgisinin yanı sıra sahip olduğu teknik bilgi ile sürecin en hızlı şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Google görsellerden resim kaldırma, online itibar yönetimi açısından da değerlendirilmesi gereken bir konudur. Geçmişe ait istenmeyen resimlerin Google arama sonuçlarında çıkması, şüphesiz ki rahatsız edici bir durumdur. Google’dan resim kaldırma hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka avukat ile görüşme sağlanmalıdır.

Google İçerik Kaldırma

Google’dan içerik kaldırma, tıpkı görsel kaldırma gibi teknik ve hukuki bilgiyi bir arada gerektiren bir konudur. İçerik kaldırma dilekçesi hazırlanarak istenmeyen ve hak ihlaline yol açan URL’lere erişimin engellenmesi mümkündür. Ancak buna rağmen içeriklerin, Google arama sonuçlarında çıkması söz konusu olabilecektir. Bu durumda hiç vakit kaybedilmeden Google içerik kaldırma işlemi gerçekleştirilmelidir. Google’dan içerik kaldırmak için alanında uzman avukat ile görüşülmesi, sürecin hızlı ve eksiksiz işlemesi açısından büyük önem taşır.

Google’dan Fotoğraf Kaldırma Ne Kadar Sürer?

Google’dan resim ve fotoğraf kaldırma, bilişim avukatı ile gerçekleştirildiği takdirde kısa sürede sonuç alınacaktır. Şöyle ki, bu süreç 2 gün olabileceği gibi 1 hafta da olabilecektir. Yani somut durumun özelliklerine göre süreç de farklılık gerçekleşebilecektir. Ancak avukat desteği olmaksızın Google’dan resim kaldırma maalesef ki çok da mümkün değildir. Çünkü, nasıl bir yol izleneceğini ve yapılacak işlemleri ancak bilişim avukatı bilecektir. Dolayısıyla Google’dan görsel kaldırmada avukatsız hareket edilirse aylarca işlemin tamamlanması mümkün olmayabilir.

Google’dan resim kaldırma işlemi hakkında bilgi almak ve hukuki süreci başlatmak için bilişim hukuku alanında faaliyet gösteren avukat ile görüşme sağlanması gerekmektedir.

 Bu sitedeki bütün içeriklerin telif hakkı Av.Ayşegül Helvacıoğlu’na aittir. Sitede yayınlanan tüm içerikler kopya korumalı olup yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya yayınlanması durumunda 5846 sayılı FSEK kapsamında yasal işlem gerçekleştirilecektir.