Avukata Soru Sormak-Online Hukuki Danışmanlık

avukata soru sormak,avukata sor,avukata soru sor
avukata soru sormak,avukata sor,avukata soru sor

Son dönemlerde teknolojide yaşanan gelişmelerle beraber avukata soru sormak çok daha kolay hale gelmiştir. Ancak buna rağmen kişiler, karşılaştıkları hukuki problemlere kendileri çözüm bulmaya çalışmakta ve avukata soru sormak için harekete geçmemektedirler. Böyle durumlar karşısında ise kişilerin hak ve menfaat kayıpları yaşaması kaçınılmaz olmaktadır. Oysaki avukata sormak, hukuki problem ne olursa olsun her zaman için en doğru tercihtir.

Kişiler genellikle avukata soru sormak için vakit bulamamakta ve bu nedenle hukuki danışmanlık almadan hareket etmektedirler. Aynı zamanda hukuki danışmanlık ücreti vermeyi istemediklerinden dolayı WhatsApptan avukata soru sormaktan çekinmektedirler.Ancak artık internet sayesinde online danışma formu doldurarak avukata soru sormak mümkün hale gelmiştir. Kişi isterse avukata telefonla soru sorarak da hukuki soru veya sorunlarını çözebilir; hukuki danışmanlık alabilir. Online avukata sor formları ile başka şehirden en iyi avukata ulaşmak dahi mümkündür.

Avukata soru sorarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; avukatın bahsi geçen alanda faaliyet gösterip göstermediğidir. Tavsiyemiz; boşanma davası ile konular hakkında boşanma avukatına soru sorulmalıdır. Aynı şekilde sınır dışı edilme işlemleriyle ilgili konular hakkında ise yabancılar hukuku avukatına soru sorulmalıdır. Hukuki soru ve sorununuzu tespit ederek o alanda faaliyet gösteren avukata soru sormak her zaman için en doğru tercih olacaktır.

Online avukata sor formu doldurularak, avukata sor whatsapp  yolu ile, yüz yüze görüşülerek veya telefon üzerinden iletişim kurularak avukattan bilgi almak mümkündür. Avukata soru sorarak mevcut durum doğru bir şekilde analiz edilecek, çözüm yolları sunulacak ve talep edilirse hukuki süreç başlatılacaktır.

Boşanma Avukatına Sor-Avukata Soru Sormak

Boşanma davası, sıkça karşılaşılan davalar arasındadır. Boşanma davası, boşanma nedenine ve tarafların taleplerine göre farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Boşanma davası öncesinde ve sonrasında ise tarafların akıllarında pek çok soru işareti bulunmaktadır. Örneğin; “Çocuğun velayeti kime verilir?”, “Boşanırsam ne kadar nafaka alırım?”, “Aldatma nedeniyle boşanma davasını nasıl açarım?” gibi birçok soruyla karşılaşılmaktadır. İşte tüm bu sorular hakkında en doğru cevabı verecek olan ise boşanma avukatıdır.

Boşanma davası dendiği zaman avukata sorulanlardan birisi de “Ne kadar sürede boşanırım?” sorusudur. Boşanmanın süresi, davanın türüne göre farklılık gösterecektir. Yani anlaşmalı boşanma davası ile çekişmeli boşanma davasının süresi birbirinden farklıdır. Özellikle çekişmeli boşanma davası söz konusuysa bu konuda mutlaka avukata soru sormak gereklidir. Aksi halde yaşanacak maddi ve manevi kayıpların telafisi mümkün olmayacaktır.

Aile hukuku alanında faaliyet gösteren avukata soru sormak, hukuki soru ve sorunların aydınlanması açısında önem taşır. Boşanma ve aile hukukuyla ilgili “Avukata danışmak istiyorum.” diyen kişiler, hiçbir tereddütte kalmadan ve zaman kaybı yaşamadan avukat soru sormalıdırlar. Boşanma avukatına sor ile avukattan gerekli bilgiler alınabilecektir.Avukat, hukuki bilgi ve tecrübesiyle kendisine sorulan soruları profesyonelce cevaplayacaktır. Unutulmaması gereken şudur ki; avukata sormak, her zaman için en doğru adım olacaktır.

İşçi Avukatına Sor

İş hukuku alanında açılacak olan davalarda avukatla temsil zorunlu değildir. Ancak bu durum avukata soru sormadan adım atılabileceği manasına gelmemektedir. İş hukuku, çok geniş bir hukuk dalıdır. Bu konuda profesyonel faaliyet gösteren avukat ise işçi avukatı veya iş hukuku avukatı olarak adlandırılmaktadır.

İşçinin ücretinin ödenmemesi, istifa eden işçinin kıdem tazminatı alması, mobbing nedeniyle işten ayrılma gibi pek çok konu iş hukukunun çalışma alanını oluşturmaktadır. Uygulamada sıklıkla avukata danışmadan iş davası açıldığı görülmektedir. Dolayısıyla bu halde gerek işçi gerekse işverenler büyük zararlarla karşılaşmaktadır. İş hukuku dinamik bir hukuk dalıdır. Bu nedenle Yargıtay kararları, kanun değişiklikleri ve içtihatlar sıkı takip edilmelidir. Avukata soru sormanın önemi tam da bu noktada devreye girmektedir.

Avukata sormadan dava açılması, dava dilekçesinde yer alan eksiklikler, delillerin sunulmaması, sürelerin kaçırılması gibi nedenlerle kaybedilmektedir. İş davaları basit davalar olarak düşünülse de aslında uygulamada öyle değildir. Kaldı ki yeni düzenleme ile artık arabulucuya başvurmak zorunlu hale gelmiştir. İşte tüm bu konular hakkında bilgi ve tecrübeye sahip kişi ancak iş hukuku avukatıdır. Avukata soru sorulduğu takdirde kısa sürede olumlu sonuçlar alınacak ve hakkınız emin ellerde olacaktır.

Avukata Soru Sormak İçin Ne Yapmalıyım?

Avukata telefonla sormak veya yüz yüze görüşme sağlamak mümkündür. ‘Çalışmaktan zaman bulamıyorum.’ veya ‘Avukat başka şehirde.’ diyenler ise online avukata sor formunu doldurarak avukata ulaşabilirler. “Avukata sormak istiyorum.” diyen kişiler, sanal avukata soru sorma formunu doldurabilir. En kısa süre içinde avukatlarımız, hukuki sorularınızı yanıtlayacaktır.

Avukata Hangi Konularda Soru Sorabilirim?

Avukata soru sormak isteyen kişiler, Simya Hukuk Bürosu ile iletişime geçerek aşağıdaki alanlarla ilgili sorularını yöneltebilirler:

 • Aile ve boşanma hukuku
 • İş hukuku
 • Nüfus davaları
 • Yabancılar ve  vatandaşlık hukuku
 • Sağlık hukuku
 • Bilişim hukuku
 • Sözleşmeler hukuku
 • Tüketici hukuku

Aynı zamanda savcılık şikayet dilekçesi hazırlama, noter ihtarnamesi gönderme gibi birçok danışmanlık hizmetini de bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Avukata Sorduklarım Gizli Kalır Mı?

Avukata soru sormaktan pek çok kişi  çekinmekte, paylaşacaklarının gizli kalmayacağı endişesine düşmektedir. Ancak Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları gereğince avukat ile müvekkil arasında gizlilik esastır. Avukat, ‘sır saklama yükümlülüğü’ çerçevesinde müvekkilinin veya danışanının kendisine sorduklarını gizli tutacaktır.

Avukata soru sormak, sanal avukata soru sorma, whatsapptan avukata sor gibi seçenekler herkesin en doğal hakkıdır. Avukat, kendisine ulaşılan soruları üçüncü bir kişiyle paylaşmayacaktır. Müvekkil ve avukat gizliliği çerçevesinde hukuki sorular cevaplanacak, sorunlar çözülecektir. Tarafınızca paylaşılacak her bilgi, hukuk büromuzun prensipleri ve kanun gereği gizli tutulmaktadır. Siz de avukata sormak istediğiniz sorularınızı online danışma formu aracılığıyla bize iletebilir veya canlı destek avukat için telefonla görüşme sağlayabilir, randevu alabilirsiniz.

Başka Şehirden Avukata Soru Sorabilir Miyim?

Avukata soru sormak isteyenler İstanbul dışında bir şehirde yaşıyor olsalar dahi sorularını bize yöneltebilirler. Online danışma formumuzu doldurarak veya aşağıdaki numaramızdan bizimle iletişime geçerek avukata soru sormanız mümkündür.

Avukata telefonla sor iletişim numaramız 0212 909 53 63‘tür.

Whatsapptan Avukata Soru Sor

Yalnızca mail veya online danışma formları aracılığıyla değil; Whatsapp aracılığıyla da avukata soru sormak mümkündür. Whatsapp avukat hattımız 0530 829 70 69’dur. Avukata soru sor Whatsapp ve diğer iletişim kanallarımızı kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar vardır. Söz konusu hususları şu şekilde izah edebiliriz:

 1. Soracağınız soru açık ve net olmalıdır,
 2. Kendinizi tanıtmalı ve hangi şehirden bize ulaştığınızı belirtmeniz gerekmektedir,
 3. Sorularınızı göndermeden önce anlaşılabilir olduğundan emin olmak adına tekrar okumanızı tavsiye ederiz. Hukuki soru ve sorunlarınızı bize net ifade ettiğiniz takdirde size, yerinde ve doğru cevaplar vermemiz mümkün olacaktır.

 Bu sitedeki bütün içeriklerin telif hakkı Av.Ayşegül Helvacıoğlu’na aittir. Sitede yayınlanan tüm içerikler kopya korumalı olup yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya yayınlanması durumunda 5846 sayılı FSEK kapsamında yasal işlem gerçekleştirilecektir.

ONLINE DANIŞMA FORMU